Kto sme

Acrobatix vznikol ako špeciálny projekt akrobatického zoskupenia Vertigo – aerial acrobatic shows, ktorý je zameraný na kvalitnú a bezpečnú výuku vzdušnej akrobacie a je určený pre širokú verejnosť.

 

Vertigo sa od roku 2008 profesionálne venuje návrhu, tvorbe a realizácii akrobaticko – tanečných vystúpení a  objavovaniu a rozvoju mladých talentov. Zoskupenie tvorí tím profesionálnych akrobatov, umelcov, riggerov, technikov, štylistov, kreatívcov a produkčných.

 

Je slovenským lídrom v rôznych druhoch vzdušnej akrobacie – vzdušná akrobacia na šále (aerial silk), kruhu (aerial hoop), slučkách (aerial straps) a kocke (aerial cube).

 

Okrem vzdušnej akrobacie rozvíja aj ďalšie jedinečné formy scénických umení (performing arts) na Slovensku – tanec s ohňom, svetelné show, hand balancing, kontorzia a visual dance. Úspešne sa podieľa sa aj na vytváraní nových konceptov pre vzdušnú akrobaciu, veľkých outdoorových show, zapojilo sa do tvorby a realizácie viacerých veľkých podujatí, ako napríklad novocirkusové predstavenie Argolla 5th element v rámci dvojmesačného turné v Číne, muzikálov na ľade Máša a Medveď a Angry Birds slovenskej produkcie Comunique, vzdušej akrobacie v opere Čarovná flauta v SND, tvorby efektných vstupov v štyroch ročníkov TV show Miss Slovensko, veľkých akrobatických efektov pre 6 ročníkov českého festivalu Vltava žije v spolupráci s vynikajúcou agentúrou Art 4 Promotion, pravidelné účinkovanie v najväčšej rakúskej operete SeefestSpiele Morbisch, dinner varieré Agricola, účasť na mnohých cirkusových festivaloch (Pflaster Spektakel Linz, Villach, Cirkulart..) a veľa ďalších.

 

Vertigo má za sebou celkovo vyše 3000 úspešných a originálnych projektov a vystúpení po celom svete (účasť na festivaloch a korporátnych eventoch v Katare, Saudskej Arábii, Hong Kongu, Macao, Indonézií, Indii, Taiwane a Španielsku. Vďaka stálym partnerstvám s viacerými produkčnými skupinami v Taliansku a Rakúsku prinášame pravidelne našu tvorbu na rôzne podujatia v týchto krajinách.

 

Snaha odovzdať naše know-how a dlhoročné skúsenosti v oblasti akrobatických vystúpení a výchovy mladých performerov nás priviedli celkom prirodzene k otvoreniu kurzov pre najširšiu verejnosť a sú zárukou najvyššej možnej kvality a bezpečnosti.